האחריות באימוץ כלב

החלטתם לאמץ כלב, רצוי קודם כל שתשאלו את ההורים מה דעתם על כך. לבטח אתם יודעם שאחריות גדולה תהיה מוטלת על כתפכם לצד התענוג והשעשוע שבדבר. הורים רבים חשים איום לאשר אימוץ כלב בהבטחה מצדכם שאתם תדאגו לו. הפקפוק של ההורים נובע מהתחושה שאולי אינכם באמת מבינים מה משמעותה של אחריות. ואולי היא הנותנת שמפני שאינכם יודעים אתם יכולים לטעון שבאימוץ כלב תוכלו לרכוש מיומנות והפנמה של נושא האחריות. אך מוטב לכם לדעת מה נושא בחובו טיפול בכלב.

כאשר אתם רוכשים כלב הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לערוך לו בדיקות יסודיות אצל הוטרינר כדאי לבדוק שהכל תקין אצלו. קודם כל בשביל כלבכם אבל גם בשבילכם כדי שלא יהיו מחלות שחלילה תדבקו מהם. וטרינרים רבים כחלק מטיפול חיסוני מקדים דואגים לחסן את הכלבים בחיסונים רבים בעיקר חיסונים נגד דלקות דרכי הנשימה או אמבות. אבל זהו רק השלב הראשוני הוטרינר לבטח ידאג לתדרך אתכם כיצד עליכם לטפל בכלבכם יום יום וזאת כדי שימנע עצמו מלחלות או להידבק במחלות מדבקות. חשוב שתבקשו מוטרינר שידאג לערוך הדברות נגד פרועשים או מרעין בישין אחרים שלא יזיקו לכלב ויטפלו אליו.

כל זה היה רק טיפולים מונעים. אולם מה בנוגע להאכלה סדירה של הכלב. אולי אתם לא יודעים אבל הכלבים מעדיפים מזון יבש, בגלל שמזון יבש מכיל את כל הויטמינים שכלב צריך על מנת לחיות. ההבדלים בין המזונות השונים באים לידי ביטוי ברמות האחוזים שהמזון מכיל בשר. מזון יקר של כלבים פירושו לרוב אחוזים גבוהים יותר של בשר.

גלישה לאתר

האחריות באימוץ כלב – חלק 2

רצוי לא לתת לכלב קטניות, אוכל מתובל, או ממתקים שמלאים בסוכר לבן. אלא שבניגוד אלינו את הכלבים יש להאכיל פעם ביום רצוי להאכיו בערב כשאתם פחות לחוצים וכבר סיימתם את כל שיעורי הבית או אחרי שכבר חזרתם מהחוגים או שסיימתם את המטלות הלימודיות שלכם.
מה באשר לציוד לכלבים על מלונה אין מה לדבר שזהו מצרך חובה ובזה תצטרכו להיעזר שוב בתמיכה מההורים. יש צורך לרכוש גם רצועה מתארכת, אביזרי לעיסה , כלים שבהם הכלב יוכל לאכול, מקום לישון בחצר סמוך לבית ולא במקום רחוק יותר מדי, תרסיסים לשיער ועוד כל מיני דברים קטנים.

אחרי כל זה תצטרכו להוציא אותו לטיול יומי כדי שיצא למרחבים קצת. למרות שלפעמים אין לכם זמן לזה חשוב שלא תזלזלו בזה. מצד שני זהו זמן מצויין עבורכם לצאת קצת לגינה הציבורית. תוכלו אף לקבוע עם חברים בשעה מסוימת ותוכלו יחד לצאת לטיול היומי. גם כלביכם יהנה מזה ויתרגל לשעה שאתם מוציאים אותו, זהו אילוף כלבים בסיסי ביותר, וגם אתם תמצאו זמן איכות עם החברים שלכם.
אין ספק דעל אף המטלות הרבות שמוטלות עליכם בגידול כלב.אחרי שכלבכם יעבור הדברות מצדכם אתם תראו שזהו שיעור מצויין לחיים בהם אתם למדים על יכולת נתינה, הקרבה והתמסרות למען מישהו אחר. אתם תתנו לו את כל כולכם והכלב יחזיר לכם בחום ואהבה שבעתיים. תלמדו בפשטות וטבעיות כמה זה טוב לתת, ולעניק קצת מזמנכם למען מישהו אחר.

גלישה לאתר

מעורבות חברתית לצעירים

לצעירים היום יש הרבה מאוד מה לומר. נכון – הם בעיקר אומרים את מה שיש להם לומר על גבי צ’אטים או דפי רשתות חברתיות ובעיקר פייסבוק – אבל הם עדיין אומרים דברים. צעירים היום אוהבים לדבר על פוליטיקה, על מגמות חברתיות ועל איכות הסביבה. הם אוהבים לפתוח בלוגים שמאגדים לתוכם קבוצות עניין וצרכנות כמו למשל אילוף כלבים או גננות פרמקולטר. אבל האם כל זה נחשב? כשאומרים שצעירים היום לא מעורבים בנושאי הליבה שסביבם חג סדר היום המדיני – האם לוקחים תחת התחשבות את כל ההשתפות שנעשית במדיום המקוון, או שמא – באופן לגמרי טבעי – מגרש המשחקים של הצעירים היום מקדים את זה של הדור שהגיע לפניו ובעצם הזירה האינטרנטית היא האידיאלית יותר לקיים דיאלוגיים פוריים מאשר מפגשי פנים מול פנים.
ראשית, אין זה סוד שמי שמחזיק בכוח אוהב לשמור את הכוח בידיו – גם אם זה נגד טובת הכלל. לא היו הרבה מקרים בהיסטוריה בהם מנהיג שהחזיק בתמיכת הרוב – וויתר עליה למען ההתפתחות והצמיחה של תומכיו. דוד בן גוריון היה דוגמה לכך – ואפילו הוא לא יכל להחזיק בגלות למשך זמן רב מדי והתערב בממשלה שנראה היה כי מובילה לדרך שונה משלו על מנת להחזיר אותה לכיוון הנכון. אז בעניין זה – אין זה מפתיע שמי שמחזיק כיום במושכות – ואינו מחובר, תרתי משמע – למדיות מקוונות כמו רבים מהצעירים של היום, לא יתמוך בהסטת מרכז הדיונים לאותן מדיות.
מדוע משתלם להשתמש במדיות מקוונות
הסיבה הראשונה במעלה הוזכרה כבר במאמר, בשתי הפסקאות האחרונות.

, http://www2.rezef.co.il/