מאמרים

האחריות באימוץ כלב - חלק II

רצוי לא לתת לכלב קטניות, אוכל מתובל, או ממתקים שמלאים בסוכר לבן. אלא שבניגוד אלינו את הכלבים יש להאכיל פעם ביום רצוי להאכיו בערב כשאתם פחות לחוצים וכבר סיימתם את כל שיעורי הבית או אחרי שכבר חזרתם מהחוגים או שסיימתם את המטלות הלימודיות שלכם.
מה באשר לציוד לכלבים על מלונה אין מה לדבר שזהו מצרך חובה ובזה תצטרכו להיעזר שוב בתמיכה מההורים. יש צורך לרכוש גם רצועה מתארכת, אביזרי לעיסה , כלים שבהם הכלב יוכל לאכול, מקום לישון בחצר סמוך לבית ולא במקום רחוק יותר מדי, תרסיסים לשיער ועוד כל מיני דברים קטנים.

אחרי כל זה תצטרכו להוציא אותו לטיול יומי כדי שיצא למרחבים קצת. למרות שלפעמים אין לכם זמן לזה חשוב שלא תזלזלו בזה. מצד שני זהו זמן מצויין עבורכם לצאת קצת לגינה הציבורית. תוכלו אף לקבוע עם חברים בשעה מסוימת ותוכלו יחד לצאת לטיול היומי. גם כלביכם יהנה מזה ויתרגל לשעה שאתם מוציאים אותו, זהו אילוף כלבים בסיסי ביותר, וגם אתם תמצאו זמן איכות עם החברים שלכם.
אין ספק דעל אף המטלות הרבות שמוטלות עליכם בגידול כלב.אחרי שכלבכם יעבור הדברות מצדכם אתם תראו שזהו שיעור מצויין לחיים בהם אתם למדים על יכולת נתינה, הקרבה והתמסרות למען מישהו אחר. אתם תתנו לו את כל כולכם והכלב יחזיר לכם בחום ואהבה שבעתיים. תלמדו בפשטות וטבעיות כמה זה טוב לתת, ולעניק קצת מזמנכם למען מישהו אחר.
חזרה לחלק ראשון